Modelu a batut-o pe Dinamo o repriza

Minutul 1 al meciului amical dintre Dinamo Bucuresti si Inainte Modelu. Truta scapa singur cu Marc, dar suteaza telefonat si portarul dinamovist prinde fara probleme. Minutul 2 al aceluiasi joc, dinamovistii ajuns la poarta echipei lui Jose Valeriu Petrescu si Kamil Bilinski a inscris pentru 1-0.

Modelenii nu s-au predat si, spre surprinderea asistentei, au ajuns la poarta adversa cu foarte mare usurinta. Rand pe rand, Tene, Serban si Truta au ratat din situatii incredibile sansa de a inscrie contra lui Dinamo. „Cainii” au realizat faptul ca risca sa fie ridiculizati de o echipa din Liga a 3-a si s-au apucat serios de treaba, pana la pauza reusind sa duca scorul la 7-0.

Inainte Modelu nu s-a temut de acest joc, a avut consitenta, a pus probleme adversarului, insa compartimentul defensiv a fost depasit fara probleme in zona centrala, acolo unde Marius Nicodim a fost victima sigura in fata lui Bilinski, cel care a reusit astazi sa marcheze de cinci ori. Mai trebuie mentionat si faptul ca portarul Leonida Dobre, adus cu surle si trambite de la Unirea Slobozia, se face responsabil de primirea a trei goluri.

In repriza a doua, Mourinho de Calarasi a dat credit jucatorilor Under 21, iar jocul echipei sale a fost mai vioi. Modelu chiar a impresionat dupa pauza si a reusit sa inscrie de doua ori, prin Stavila si Stanciu, in vreme ce Dinamo a punctat o singura data.

Chiar daca scorul final a fost unul sever, modelenii s-au prezentat onorabil unui adversar ce nu mai are nevoie de nici o prezentare. Intre jocul lui Nitescu, Huzuneanu, Bolat, Stavila sau Tene si cel al dinamovistilor nu a fost mare diferenta. Dinamo s-a impus cu 8-2, dar campioana judetului Calarasi a iesit de pe teren cu fruntea sus, mandra ca a castigat repriza a doua.

Inainte Modelu: Dobre (46 Bratu) – Mitrea, Nicodim (46 Matei), Topor, Nitescu – Calagi (55 Tanase), Huzuneanu, Bolat, Tene (46 Patrianca) – Truta (46 Stavila), Serban (68 Stanciu). Antrenor: Jose Valeriu Petrescu